Open Bazaar Urla

Etkinlik Tarihi

18 Kasım 2018 – 09:00 – 20:00

İletişim

Open Bazaar etkinliğinin ilki 18 Kasım 2018 Pazar günü, Urla Open Campus alanında gerçekleşti.
Etkinliğin çıkış noktası geri dönüşüm ile kullanmadığımız (atıl) eşyaları değerlendirmek ve sorumlu tüketim ile minimalizmi topluma yaymak. Bununla beraber kendi el emeği ile ürettiği malzemeleri kişilerin sergileyip satabileceği ya da takas ile değişim yapabileceği, sadece para değil paylaşım ekonomisinin de mümkün olduğunu da gösteren bir etkinlik.

18 Kasım’da düzenlenen ilk etkinlikte Sesli Zımbırtılar ve Oyun Atölyesi ile Atakan Aydın(Tırişka Tasarım), Elif Gönültaş ve Nur Küçükgirgin atıl ve doğal malzemelerle bazı müzik enstrümanları tasarlayıp katılımcılara ses ve geri dönüşüm ile ilgili bilgi verdiler.

Etkinlik Sıfır Atık hedefi ile yapıldı, katılımcılara kendi kupa ve bardakları ile gelmeleri önerildi bu şekilde plastik ya da karton bardak kullanımını sıfıra indirgeyip çevrenin korunması da önemsendi. Etkinlik ile ilgilenen, sergi açmak ya da atölye yapmak isteyenlerin Açık Inovasyon Derneği facebook sayfasını takip edebilir ve ya Open Campus’u ziyaret edebilirler.

Open Campus’te 18 Kasım’da buluşuyoruz!

Paylaşım ekonomisini canlandırma, geri dönüşüm ile kullanmadığımız eşyaları değerlendirme, el yapımı ürünlerin satışı ile kadın emeğine katkı sağlama, bilinçli tüketimi arttırma ve minimalizmi bir hayat felsefesi haline getirme amacı ile toplanıyoruz.

Etkinlik içeriği (aşağıda);
—————————————————————
*Takas
*2.el ürün satışı
*El yapımı ürünler (gerçek el ürünleri)
*Geri Dönüşüm Atölyeleri (Çocuklar ve yetişkinler için geri dönüşüm ve onarım atölyeleri- oyuncak yapımı vd.)
*Canlı müzik
*Yürüş, yoga, bisiklet,
*Geri dönüşüm ve minimalizim ile ilgili -sunum-konuşmalar