OpenCampus Nedir?

OpenCampus bilim, teknoloji ve tasarımla ilgilenen açık fikirli insanları tatil, yeni şeyler öğrenme ve ortak konularda çalışma amacıyla bir araya getiren yeni nesil bir yaşam alanıdır.

Aynı konulara, mesleklere ve temalara ilgi duyan insanların “erişilebilir fiyatlarla”, her yıl aynı ortamda, farklı gündemlerle buluşmasına aracı olur.

OpenCampus'te Neler Var?

KAMP ALANLARI

Çam ve zeytin ağaçlarının içerisinde, hijyenik wc ve duş altyapısı olan, internet bağlantılı, enerji ihtiyacını yenilenebilir kaynaklarla sağlayan Türkiye’nin en iyi kamp alanı. (2018 çadır, 2019 çadır + bungalov)

Kapasite: 500 kişi.

EĞİTİM ALANLARI

Kent gürültüsünden uzakta, doğada ve doğal malzemeler kullanılarak yapılmış, eş zamanlı yüzlerce kişinin eğitim aldığı ve atölyelere katıldığı etkinlik alanları.

Kapasite: 400 kişi.

YAŞAM ALANLARI

Kamplara ve etkinliklere katılanlarla birlikte, o bölgede yaşayan herkese açık olan ve her zevke hitap eden yemekhane, cafe/bistro ve dinlenme alanları.

Kapasite: 500 kişi.

AÇIK SAHNE

Deneyim konuşmaları, iyi müzik yapan grup ve kişilerin sahne alacağı konserler, geniş katılımlı açık hava eğitimleri, forumlar için tasarlanmış, açık hava sahnesi.

Kapasite: 1000 kişi.

OpenCampus Neyi Amaçlıyor?

Üretmek, öğrenmek, öğretmek ve paylaşmak isteyen herkes için doğal bir ortak çalışma alanı yaratmak

Bilim, teknoloji, tasarım odaklı çalışan ve düşünen insanları aynı zaman ve mekan diliminde bir araya getirmek

Açık inovasyon kültürü ve yaklaşımının yaygınlaşması amacıyla ilgili tüm kurumlarla iş birliği içinde eğitim odaklı kamplar düzenlemek

Otorite, hiyerarşi ve bürokrasi olmaksızın bilgi ve deneyim paylaşımına dayanan bir iletişim kültürü yaratmak

Sosyal sorunların çözümüne odaklanan bilimsel ve teknoloji yönelimli etkinlik ve projelerle toplumsal fayda sunmak

Çocuklar ve gençlere yönelik olarak bilim, teknoloji, tasarım ve doğal yaşam konularında kamplar düzenleyerek onları STEM kavramları ile tanıştırmak

Ortak ilgi alanlarındaki kişilerden topluluklar yaratmak ve mevcut toplulukların bağlarını güçlendirmek için

Bölgenin sürdürülebilir kalkınması için doğa ve kültür yaklaşımlı, startup, teknoloji ve eğitim turizmi gibi yeni nesil bir turizm modeli geliştirmek.

Daha Fazla Bilim, Teknoloji ve Tasarım İçin OpenCampus!

OpenCampus Kimler İçin?

01. Bilim İnsanları

Bir kampın içeriğine destek olabilir, bir atölye planlayabilirsiniz, kamplarda benzer alanlarda araştırma yapanlarla tanışabilirsiniz.

02. Mühendisler

Maraton gibi geçen kamplarda, atölyelere katılabilir, seninle benzer alanlarda çalışan birey ve kurumlarla tanışabilirsiniz.

03. Tasarımcılar

Kamplarda tasarım atölyeleri düzenleyebilir, tasarım desteğine ihtiyacı olan girişimcilerle takım olabilirsiniz.

04. Girişimciler

Ekip arkadaşlarınızla birlikte projenizi geliştirmek için kamplara katılabilir, deneyimli insanlarla tanışarak projenizi iyileştirebilirsiniz.

05. Öğrenciler

Öğrenmek istediğiniz ve araştırma yaptığınız konularla ilgili kamplara katılabilir, gelecekteki çalışma alanınızı belirleyebilirsiniz.

06. Topluluklar

Topluluğunuzla OpenCampus’te bir kamp düzenleyerek topluluk bağlarınızı güçlendirebilir ya da diğer kamplara katılabilirsiniz.

07. Yatırımcılar

Teknoloji yönelimli girişimleri erken evrede tanıyabilir ve projelere finansman desteği sunabilirsiniz.

08. Kurumsal

Firmanız adına OpenCampus’e ya da bir kampa sponsor olabilirsiniz; kamplarda gelecekteki çalışanlarınızla tanışma fırsatı yakalayabilirsiniz.