OpenCampus’ün Tarihçesi

OpenCampus’un 7 yıllık bir geçmişi var. Her yaz düzenlediğimiz Hacknbreak kampına ev sahipliği yapacak bir mekan üzerine düşünürken OpenCampus fikri ortaya çıktı.

Aşağıdaki 2 dakikalık video, 2018 yılında OpenCampus’te düzenlediğimiz 3. HacknBreak’ten. Hem etkinlik hem de OpenCampus atmosferi hakkında fikir verecektir.

Birlikte Yaptık

OpenCampus, 2017 yılında Urla’da 25 bin m²’yi bulan 3 farklı arazinin kiralanmasının ardından 2018 yılında faaliyete başladı. 2018-2020 arasında 1000-1500 kişinin yaşayabildiği, akademik /yarı-akademik bir etkinlik merkezi işlevi üstlendi.

Sürdürülebilir kalkınma hedefleri ile paralel olarak, her yıl her yaş ve disiplinden kişi ve kurumlarla dayanışma içerisinde projelerimizi düzenli olarak devam ettirmek ve yeni projeleri hayata geçirmek için işbirliği ile çalıştık. Bu yüzden mottomuz:

BİZ BENDEN AKILLIYIZ

BİZ BENDEN AKILLIYIZ

OpenCampus'te gerçekleşen eğitsel ve üretime dönük tüm aktiviteler, ortak akılın ürünü ve yeni bir ortak akılın inşası amacını taşır. OpenCampus ve tüm projelerimizde güçlü bir kolektif kültür yaratmayı amaçlıyoruz. “Birlikte yapmak ve birlikte başarmak” için çalışıyoruz.

6 yıllık zaman diliminde dünyanın dört bir yanından kendi alanında uzman 700’ün üzerinde bilim insanı, akademisyen, uzman ve girişimci, gerçekleştirdiğimiz proje ve etkinliklerde gönüllü olarak konuşmacı, eğitimci ve mentör olarak yer aldı.

Düzenlediğimiz proje ve etkinliklerde bir araya gelmiş, tanışmış, dost olmuş ve çeşitli ortaklıklar kurmuş binlerce insandan oluşan bir topluk olduk.