Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/egnity82/public_html/opencampus.com.tr/wp-content/themes/educationpack/functions.php on line 73
Satış Sözleşmesi – OpenCampus

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

SATICIYA İLİŞKİN BİLGİLER: Açık İnovasyon Derneği

ALICIYA İLİŞKİN BİLGİLER:

1) KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait https://opencampus.com.tr  internet sitesinden elektronik ortamında rezervasyon yaptığı etkinlik, kamp ya da eğitimlerle ilgili olarak  6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır. ALICI, bu sözleşme bilgilerine daha sonradan opencampus.com.tr internet sitesinden ilgili detay sayfasından ulaşabilecektir.

Sözleşme konusu etkinlik veya hizmetin adı, adeti, KDV dahil satış fiyatı, temel nitelikleri, ödeme şekli:

Etkinlik Adı

Adet

Satış Bedeli (Kdv Dahil)

Ödeme Şekli :

Sözleşme Tarihi :

 

2) CAYMA HAKKI:

ALICI; etkinlik ile ilgili ödemeyi gerçekleştirdikten sonraki tarihten itibaren etkinlik başlangıç gününe 10 iş günü kadar süre içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin katılmak istemediğini bildirerek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için ALICI tarafından belirtilen süre içerisinde SATICIya ait olan elektronik posta ile bildirimde bulunulması şarttır. Etkinlik başlangıç gününe 10 iş gününden daha az kalmış olması durumunda etkinlik için ödenen ücret bedeli üzerinden %30 kesinti uygulanır. Etkinlik başlangıç tarihinden 1 iş günü öncesine kadar herhangi bir nedenle iade talep edilemez.

Etkinlik için ödenen ücret karşılığında ALICI adına düzenlenen belge satış gerçekleştiği anda düzenlenecek ve ALICI’ya etkinliğin ilk günü teslim edilecektir.

3) ÖDEMENİN İADE PROSEDÜRÜ:

  1. a) Kredi Kartlarında İade Prosedürü,

ALICI’nın cayma hakkını kullandığı durumlarda veya hakem heyeti kararları ile ALICI’ya bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir: ALICI ürünü kaç taksit ile aldıysa, Banka ALICI’ya geri ödemesini aynı taksit sayısı ile yapmaktadır. SATICI bankaya ürün satışının iptalini bildirdikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların ALICI’nın kredi kartına iadesi durumunda, konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları, yine taksitli olarak ALICI hesabına Banka tarafından aktarılır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları ,eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 (bir) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra , iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.Diğer yandan vadeli satışların sadece Bankalara ait kredi kartları ile yapılması nedeniyle, ALICI, ilgili faiz oranlarını ve temerrüt faizi ile ilgili bilgileri bankasından ayrıca teyit edeceğini, yürürlükte bulunan mevzuat hükümleri gereğince faiz ve temerrüt faizi ile ilgili hükümlerin Banka ve ALICI arasındaki kredi kartı sözleşmesi kapsamında uygulanacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Kart ile alınmış hizmetin iadesi durumunda SATICI, aracı ödeme sistemi ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi sözkonusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani SATICI ilgili tutarı Banka’ya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI’nın Banka’ya satış iptalini bildiriminden sonra, ödeme Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüd eder.

  1. b) Havale/Eft Ödeme Seçeneklerinde İade Prosedürü,

Havale/EFT ödeme seçeneklerinde iade ALICI’dan  banka hesap bilgileri istenerek, belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

4) GENEL HÜKÜMLER

  1. ALICI, opencampus.com.tr internet sitesinde Sözleşme konusu etkinliğin içeriği, tüm vergiler dahil satış fiyatı ve ödeme şekli ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup doğru ve eksiksiz bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. opencampus.com.tr İnternet Sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme formu ve satışa ilişkin fatura işbu Sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.
  2. Sözleşme konusu etkinliğe rezervasyonun tamamlanması için işbu sözleşmenin bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Bankaların Havale veya EFT işlemleri sırasında aldıkları işlem ücretleri SATICININ sorumluluğu dışındadır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI rezervasyon yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir. Sözleşme tarihinden itibaren 7 takvim günü içerisinde ödeme yapılmaması durumunda rezervasyon iptal edilir. Havale/Eft ödemelerinde ödeme dekontlarının sabah 10:00’a kadar info@opencampus.com.tr eposta adresine gönderilmesi ALICI sorumluluğundadır.
  3. Rezervasyon işleminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun etkinlik bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, SATICI işbu sözleşme konusu olan ALICI’nın etkinlik katılma hakkını iptal etme hakkını saklı tutar.  
  4. SATICI, haklı bir sebebe dayanmak şartıyla, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’ya farklı bir etkinliği önerebilir.
  5. SATICI, rezervasyon konusu etkinliğin gerçekleşmesinin imkânsızlaşması halinde Sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu, Sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirir ve ALICI’ya eşit kalite ve fiyatta farklı bir etkinlik önerir.

5) UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME

İşbu Sözleşmenin uygulanmasında, tüketici; şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.

Rezervasyonun gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI: Açık İnovasyon Derneği

ALICI : …

Tarih :…